piątek, 25 marca 2016

Mara Dyer Przemiana ~ Michelle Hodkin


 

Tytuł oryginału: The Revolution of Mara Dyer
Tytuł polski: Mara Dyer Przemiana
Autor: Michelle Hodkin
Cykl: Mara Dyer
Wydawnictwo: YA!
Data wydania: 28 stycznia 2015
Liczba stron: 478


Mara Dyer wierzyła, że może uciec od przeszłości. To nieprawda.

Myślała, że jej problemy istnieją tylko w jej głowie. Nie tylko. Była pewna, że po wszystkim, co przeszli, jej ukochany nie będzie miał przed nią więcej tajemnic. Myliła się.
      To trochę dziwne, że pierwsza część bardzo mi się podobała i od razu kupiłam kontynuację, a czekała kilka miesięcy, żebym po nią sięgnęła. Nareszcie nadszedł ten sądny dzień i gdy wzięłam ją w swoje łapska, oczywiście pochłonęłam ją bardzo szybko.
      Od początku akcja mimo że nie jest jakaś wartka to i tak wertowałam stronice z wielkim zaciekawieniem. Książka nie jest jakoś ogromnie straszna, ale pojawiają się takie momenty, które oddziałują trochę na psychikę czytelnika. Nie można jej nazwać wielkim thrillerem, chociaż muszę przyznać, że pod koniec rozdziałów szybciej zaczynało bić mi serce. 

 "Dziwiłam się, jak udaje mi się zachować normalną psychikę, kiedy bez przerwy wmawia mi się, że jestem nienormalna."

     Niektóre osoby mogą twierdzić, że wątek miłosny jest denny, ale ja darze go wielką sympatią. Noah otrzymał ode mnie wielką przychylność już w pierwszym tomie i utrzymuje ją cały czas. Widać, że jest jej prawdziwą miłością, ponieważ to co on dla niej robi według mnie jest słodkie. 
     Najbardziej śmieszyło mnie, gdy były kulminacyjne momenty zarówno w tej części, jak i poprzedniej to Mara gdzie lądowała? W szpitalu. To mnie szczególnie rozbawia i nie jest to minusem, ani plusem.
     Moim skromnym zdaniem trylogia trzyma poziom. Pod koniec książki akcja pędzi dosłownie jak struś pędziwiatr. Bezgranicznie zakochałam się w niej i muszę jak najszybciej zdobyć i przeczytać finałową część. Mam nadzieję, że się nie zawiodę!"Słowa mogą zniszczyć."

 Moja ocena:
CZYTELNICZEGO DNIA ŻYCZĘ!

6 komentarzy:

 1. Mnie cała seria strasznie się podobała i chętnie przeczytałabym coś bardzo podobnego w takim klimacie, ale jak na razie nic jeszcze nie wpadło mi w oko. Zapraszam do mnie na konkurs ;).
  Wesołych i zaczynanych świąt.
  czytaniewekrwii.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie! Dzięki tej trylogii zaciekawił mnie bardzo taki klimat :)
   Dziękuję i nawzajem!
   Pozdrawiam cieplutko ;*

   Usuń
 2. Zaciekawiłaś mnie samym opisem. Mam nadzieję, że książka będzie równie dobra, co Twój post <3 !

  OdpowiedzUsuń
 3. Kiedy nowy post :) ? Tęsknię za Twoimi wpisami !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak na zawołanie dzisiaj pojawił się nowy post :D

   Usuń